Потапенко Андрей Ильич | Галерея-Коллекционер
Главная » Художники » Потапенко Андрей Ильич

Потапенко Андрей Ильич

Потапенко Андрей ИльичЗаслужений художник України Андрій Потапенко — відомий майстер пейзажу., в кращих роботах якого опоетизована природа України, Середньої Азії, Кавказу.

Андрій Ілліч народився 5 січня 1925 року в селянській родині у селі Дніпрово-Кам’янка на Дніпропетровщині. Малювати почав з дитинства, як згадує сам, пристрасть до малювання виявилась вже в одинадцять років. Суворе дитинство, сирітство привчили покладатись на власні сили, домагатись мети запеклою впертою працею. Завдяки цьому 1938 року він вступив до Дніпропетровського художнього училища.

Велике значення у творчій долі Андрія Потапенка мала зустріч з талановитими педагогами М.Паніним та Н.Погрібняком, які зуміли його захопленість малюванням перетворити в палку любов до мистецтва.

Андрій Потапенко належить до покоління художників, на формування особистості та характер творчості яких вплинула Велика Вітчизняна війна. 1943 року він пішов добровільцем на фронт, був поранений, знову повернувся в стрій і воював до кінця війни.

Після 1945 року продовжив навчання в художньому училищі, а по його закінченню працював кілька років в художньому музеї.

У 50-ті роки художник багато поїздив по Україні, Білорусі, Кавказу, двічі побував у Казахстані в місцях заслання Тараса Шевченка. Ці роки були часом визрівання таланту художника, сприяли формуванню його як майстра. Творчий пошук відбувався у напрямку більшого узагальнення пластики, посилення живописної та композиційної експресії. Ретельне вимальовування деталей у ранніх творах поступово змінюється більш вільною широкою манерою письма.

Пейзажі художник часто пише прямо з натури. Він намагається донести до глядача різнобарв’я природи в усіх її нескінченних проявах. Часто пейзажі А.Потапенка переростають межі жанру, стають сюжетними творами, такі як «Завжди на сторожі», «Хліба над Дніпром», «Висоти Мітридату» та інші.

Художник неодноразово брав участь у республіканських, обласних, всесоюзних виставках, мав численні персональні виставки. 1984 року йому присуджено звання Заслуженого художника України.

Література:
Звітна виставка творів художника А.І.Потапенка. — Дніпропетровськ, 1962. — 14 с.
Тулянцев А. И жизнь свою пейзажу посвящая // Днепр вечерний. — 1995. — 17 янв.
Потапенко Андрей (Член Союза художников СССР. Живописец): Каталог. — Днепропетровск, 1974. — 14с.: 10л. ил.
Потапенко Андрей. Живопись: Каталог. — Днепропетровск, 1981. — 40 с.
Потапенко Андрій Ілліч // Українські радянські художники: Довідник. — К., 1972. — С.375.
Потапенко Андрей Ильич // Художники Днепропетровщины: Биобиблиографический справочник. — Днепропетровск, 1991. — С.154-155.